آموزشترفندها

استفاده جالب کلیدهای کاربردی در نوار لمسی مک!

کاربرد کلیدها در نوار لمسی مک!

اگر به محصولات مک علاقه مند باشــید و مدل هــای جدید Pro MacBook را دیده باشــید، مطمئنا نوار لمسی بالای صفحه کلید توجه شما را به خود جلب کرده است. این نوار لمسی هوشــمند باتوجه به اپلیکیشنی که شما اجــرا می کنید، تغییر حالت می دهد و ابزارهای مختلفی را برای استفاده در اپلیکیشن مربوطه در اختیار شــما قرار میدهــد. در ادامه همین نوار برای دسترســی بــه کلیدهای عملکردی همچــون F1, F2 و … نیــز کاربرد دارد. اگر دوســت دارید با برخی ترفندهــای مورد نیاز برای استفاده از این نوار لمسی آشنا شوید این مراحل را دنبال کنید:

پرش به کلیدهای عملکردی

برای تغییر وضعیت کلیدهای نوار لمســی از ابزارهای موجود در اپلیکیشــن مورد نظر به کلیدهای عملکردی F1, F2 و … کافیســت از پایین ـ ســمت چپ صفحه کلید روی کلید fn فشــار داده و کمی نگهدارید. (این عملکرد در هــر زمانــی و روی هر اپلیکیشــنی قابل اجرا است)

فعالسازی دائمی کلیدهای عملکردی

1 -کلیدهای عملکــردی (Function Keys )به روش اشــاره شده قابل دسترسی هستند، اما ممکن اســت قصد داشته باشید تا پس از اجرای برخی برنامه ها،همواره کلیدهای عملکــردی فعال باشــند و نیازی به فشــار پی در پی کلید fn نداشته باشید.در این شرایط برای تغییر کلیدهای عملکردی به گزینه های پیش فــرض و فعــال در نوار لمســی باید به Preferences System مراجعه کرده و از بخش Keyboard روی Shortcuts کلیک کنید.

حتما بخوانید:  10 خاصیت مفید پودر کودک

2 -در ادامــه Keys Function را انتخاب کرده و با کلیــک روی آیکون «+»، اپلیکیشــن مورد نظرتان را به فهرست اضافه کنید.

3 -با فعال شدن تنظیمات برای اپلیکیشن مورد نظر شما چنانچه این اپلیکیشن اجرا شود، کلیدهــای عملکردی به صــورت پیش فرض به جای کلیدهای موجود در اپلیکیشــن در نوار لمسی مک در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

تنظیم سریع نور و صدا از دیگر امکانات نوار لمســی مک، قابلیت تغییــر نور و صداســت. برای انجــام این کار می توانید به جای فشــار روی آیکون هر یک از ابزارهای اشــاره شده در نوار لمسی، با استفاده از عملیات فشــار دادن و نگه داشتن، اسلایدر تغییر شــدت صوت و نور را فعــال کرده و با کشیدن نوار اســلایدر به سمت چپ یا راست نسبت به تغییر سریع نور و صدا اقدام کنید.

برچسب ها

آریوبرزن

آریو اشراقی هستم مدیر سایت وب آریو از بچه های خونگرم جنوب ( خوزستان )، خوشحال میشم که با اشتراک گذاری مطالب، سایت منو حمایت کنید. در ضمن عضویت در کانال تلگرام وب آریو یادتون نره!! @webario

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن