آموزشکامپیوتر-اینترنت

عدم تغییر رمز کاربران در ویندوز 10

ممنوعیت تغییر رمز کاربران

قابلیت تعریف کاربران مختلف در ویندوز و امکان تعریف رمز عبور برای دسترســی به هر کاربر از جمله امکاناتی است که در نسخه های مختلف ویندوز وجود داشــته و همچنان نیز این قابلیت در ویندوز مشاهده می شود. گاهی ممکن اســت مدیر سیستم به دلایل متعدد بخواهد برای کاربران اســتاندارد یا مهمانی که از رایانه مجهز به ویندوز استفاده می کنند رمز عبوری را اختصاص دهد که توسط کاربران قابل تغییر نباشد. دوســت دارید با روش انجــام این کار آشــنا شــوید تا به عنوان مثال بــرای کاربــری فرزندتان رمزی قرار دهید و مانع از تغییر رمز توســط او شوید؟ انجام این کار بــه دو روش نســبتا ساده امکان پذیر است:

روش اول

1 .اگر از نسخه حرفه ای، اینترپرایز یا آموزشــی ویندوز 10 استفاده می کنید، می توانید با ابزار بــه نســبت Local users and groups ممنوعیت قابلیت تغییر رمــز اقدام کنید.برای انجام ایــن کار ابتدا کلیدهای R+Windows را فشــار داده، سپس عبارت msc.lusrmgr را تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید.

2 .از ســمت راســت روی Users کلیک کرده و در بخش ســمت راســت روی نام هر یک از کاربران مورد نظر بــرای اعمال محدودیت در تغییر رمز، دوبار کلیک کنید.

3 .علامــت چک مــارک کنــــار گزینــــه .کنید فعال را User can’t change password

روش دوم

1 .ابــزار خــط فرمــان را با دسترســی مدیر سیســتم اجــرا کنیــد. (در کادر جست و جوی ویندوز عبارت CMD را تایــپ کــرده و روی نتیجــه با Command prompt عنوان کلیک راست کرده و گزینه Run را as Administrator انتخاب کنید)

حتما بخوانید:  دنبال کردن هشتگ ها در اینستاگرام

2 .عبارت زیــر را در خط فرمان تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید: net user “user name” / PasswordChg:No

توجه: به جــای عبــارت name User در فرمان بالا بایــد دقیقا نــام کاربری مورد نظــر را که قصد داریــد ممنوعیت تغییــر رمز برای او اعمال شــود، وارد کنید.

توجه: ممنوعیت تغییر رمز عبور فقط برای کاربران باسطح دسترسی استاندارد و مهمان اعمال می شود و نمی توان این ممنوعیت را برای کاربران مدیر سیستم یا کاربرانی که با کاربری مایکروسافت به سیستم عامل وارد می شوند، اعمال کرد.

برچسب ها

آریوبرزن

آریو اشراقی هستم مدیر سایت وب آریو از بچه های خونگرم جنوب ( خوزستان )، خوشحال میشم که با اشتراک گذاری مطالب، سایت منو حمایت کنید. در ضمن عضویت در کانال تلگرام وب آریو یادتون نره!! @webario

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن